Front > Absolut hot > Being Human US forlænges

Being Human US forlænges

tirsdag 14. februar 2012

Det er naturligvis Josh, Aidan, og Sally der får lov til at leve en sæson til, hos Syfy der netop har løftet sløret for at de har forlænget US versionen af "Being Human", der dermed kan se frem til en tredje sæson med mindst 13 episoder til.
Annonceringen der kommer en måned inde i anden sæson, er i den forbindelse interessant.
Serien er naturligvis vokset i seertal.
Men det er ikke derfor Syfy forlænger serien.
Det er fordelingen af seerne der er årsagen.
Det er første gang at hele 52 procent af seerne er kvinder. Og da det ydermere er dem der har fået seertallet ti lat stige, håber Syfy at de kan få nogle flere piger/kvinder til at tjekke kanalen ud.
Konceptet er forresten stadig at et spøgelse, an varulv og en vampyr bor sammen, for at spare på huslejen.
Og selv om at det lyder helt sort, så kan alt jo lade sig gøre på TV.
Serien er oprindeligt engelsk og udviklet af Toby Whithouse, der er inde over alt supernatural og Sci Fi i england, som sæson 7 af Doctor Who, der går i optagelse senere i februar.
Vi har lige fundet en ny promo for US versionen af "Being Human", hvor "mor" giver Aidan stadig flere problemer.

Meddelelse eller kommentar?

Forhåndsgodkendelse

Dette forum benytter forhåndsgodkendelse: dit bidrag vil først blive offentliggjort, når det er godkendt af en administrator.

Hvem er du? (valgfrit)
Votre message
  • (For at lave afsnit skal du indsætte blanke linier.)